Kotel na dřevo OPOP H 416 EKO-D, 16 kW

H4EKO-D perspektiva levá_1
-17 %
H4EKO-D perspektiva levá_1
H4EKO-D perspektiva pravá_0
H4EKO-D zboku_0
H4EKO-D zepředu_0
H4EKO-D zezadu_0
schéma_3
Běžná cena s DPH 72 479 Kč 60 158 Kč 49 717 Kč bez DPH
Na dotaz - +420 311 233 501
Osobně v Rynholci:na dotazPřepravní společností:na dotaz
Kód573370VýrobceOPOPZáruka3 roky
Volitelné příslušenství

Kotel na dřevo H4EKO-D s ručním přikládáním propojuje klasické vytápění dřevem s moderními technologiemi, které zaručují vysokou účinností kotle až 90,2 % a jeho ekologičnost (minimum emisí a prachu v ovzduší).

Jeho výška je 96,4 cm, šířka 49,8 cm a hloubka 108,5 cm při výkonu 16 kW. Kotel hravě vytopí rodinný dům, ovšem výběr vhodného výkonu kotle nechte na odborníka, tedy montážní firmu, která vám kotel objedná i nainstaluje.

Přednosti kotle

Snadno ho obsloužíte

  • Zplynovací kotel na dřevo je určený pro spalování velkých kusů dřeva a má velkou násypnou šachtu, abyste nemuseli přikládat příliš často.
  • Pokud si k němu dokoupíte akumulační nádrž, frekvence přikládání se ještě sníží.
  • Kotel se snadno udržuje díky jednoduchému přístupu k výměníku. (Více o údržbě kotle se dozvíte v článku Jak vyčistit kotel na tuhá paliva)
  • Kotel se může řídit pomocí venkovního čidla, aby dorovnával rozdíly teplot, a vy jste měli doma stabilní teplotu.
  • Součástí kotle je chladicí jednotka, která chrání kotel proti přetopení. V případě vysoké teploty vody v kotli se otevře ventil, který do chladící smyčky pustí studenou vodu z vodovodního řadu a kotel ochladí.

Šetrný k přírodě, vaší peněžence i vašemu času

  • Dřevo je obnovitelný zdroj energie a jeho vůně prosytí váš dům.
  • Milovníci dřeva říkají, že teplo z něho je jiné údajně “teplejší a voňavější”.
  • Kotel má vysokou účinnost až 90,2 %, to znamená, že téměř všechna energie paliva je využita na vyhřátí vašeho domu. 
  • nízkou spotřebu dřeva a velkou násypnou šachtu, nemusíte tedy do něho přikládat příliš často.
  • Náš zplynovací kotel dokáže při hoření lépe spálit nežádoucí zplodiny, a proto jich méně vypustí do ovzduší. Také je konstruovaný tak, aby téměř veškerý prach v kotli spálil, zachytil a vypouštěl do ovzduší jen minimum prachu.
  • Spadá do 5. emisní třídy, splňuje ekodesignu a je možné získat na něho dotaci).

Kotel má dlouhou životnost

  • V kotli jsou použité elektronické prvky s dlouhou životností.

 

Zobrazit všeZabalit
Druh
Nejprodávanější zařízení na našem trhu - kotle na tuhá paliva s ručním nebo automatickým provozem.
Kotle na tuhá paliva
Typ
Manuální provoz - ruční přikládání
Ruční přikládání
Výkon (v KW)
Doporučeno pro plochu do 160 m2 (teplotní spád 75/65/20, výška stropu 2,5m)
0 - 20
PalivoDřevo
Materiál
Nejpoužívanější materiál na našem trhu - silnostěná tepenářská ocel.
Ocel
Emisní třída
Emisní třída 5 - pozn. nejnižší povolená emisní třída je 3
5
Výrobce
Doporučená výměna za staré kotle DAKON s hormín plněním.
Opop

Kotle na tuhá paliva představují tradiční zdroj tepla pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Tyto kotle patří k nejlevnějším variantám vytápění. Spalovací kotle na pevná paliva umí spalovat kusové dřevo, dřevěné pelety, brikety, koks, hnědé a černé uhlí.

Automatické nebo ruční přikládání?

Existují dva způsoby, jak přidávat palivo do kotle na tuhá paliva.

1. Kotle s manuálním zásobníkem

Palivo je nutné do zásobníku přidávat ručně. Tento typ kotlů umožňuje výběr mezi různými druhy tuhých paliv, což zvyšuje flexibilitu využití kotle. Kotle s ručním přikládáním jsou náročnější na čištění a údržbu, na druhou stranu mají nižší pořizovací cenu.

2. Kotle s automatickým zásobníkem

Kotle s automatickým doplňováním paliva umožňují spalovat palivo po dlouhou dobu bez nutnosti manuálního přidávání. Tento druh kotlů nabízí vysoký komfort obsluhy a nízké provozní náklady. Kotle s automatickým zásobníkem jsou efektivnější, nejsou tak náročné na údržbu a méně zatěžují životní prostředí.

Jaké jsou emisní třídy kotlů?

Emisní třídy určují, jaké množství škodlivých emisí kotel produkuje při spalování paliva. Existuje pět emisních tříd kotlů, které se rozlišuje dle normy ČSN EN 3035:2012. Třídy kotlů na tuhá paliva se značí číslem - 1, 2, 3, 4 a 5. Čím je emisní číslo vyšší, tím větší množství emisí kotel produkuje a zároveň disponuje nižší účinností. Emisní třídy byly zavedeny v roce 2000, kotle na tuhá paliva vyrobené před tímto rokem nemají přidělenou emisní třídu.

Které emisní třídy kotlů se mohou používat?

Od 1. září 2022 platí v České republice zákon, který zakazuje používat kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. V domácnostech je povoleno topit v kotlech 3., 4. a 5. emisní třídy a ECO designu. Na trhu je možné aktuálně zakoupit pouze kotle emisní třídy 4 a 5, které zároveň splňují ekodesign.

Co je norma ECO design?

ECO design je souhrn nových požadavků směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES platných od 1. ledna 2022. Kotle na tuhá paliva s normou ECO design splňují minimální ekologické požadavky pro provoz v Evropské unii.

Jaké palivo do kotle na pevná paliva?

Brikety (kotle) - Slisované kusy dřevního odpadu (piliny, sláma), uhlí nebo biomasy. Brikety se snadno skladují a přepravují. Mají vysokou energetickou účinnost a patří mezi ekonomické zdroje vytápění.
Černé uhlí (kotle) - Jedná se o neekologické palivo, které vypouští do ovzduší velké množství škodlivých látek, proto se v kotlích na tuhá paliva nepoužívá.
Hnědé uhlí (kotle) - Hojně používané palivo, které se do kotlů používá ve formě palivových briket nebo granulátů. Hnědé uhlí má vysokou energetickou hodnotu, ale oproti dřevu generuje větší emise škodlivin.
Dřevo (kotle)- Pro vytápění se nejčastěji používá pevné dřevo, jako jsou například bříza, buk, olše a dub. Do kotlů se přikládají jednotlivá polena, dřevěné pelety nebo brikety. Dřevo musí být dobře vysušené, aby bylo dosaženo co nejlepšího výkonu s minimem popela.
Pelety (kotle) - Piliny nebo hobliny slisované do malých válečků. Průměr peletky je většinou 6 mm, délka je různá od 5 do 40 mm. Pelety nahrazují brikety.

Výkon kotle na tuhá paliva

Výkon kotle se definuje v kilowattech (kW) nebo v megawattech (MW). Číselná hodnota udává, kolik tepla může kotel vyrobit za určité období, například za hodinu. Výkon závisí na typu paliva, teplotě spalování, objemu a účinnosti kotle.

Jaký zvolit výkon kotle?

Přesný výpočet výkonu kotle by měl provádět vždy odborník, jelikož je nutné ve výpočtu zohlednit spoustu dalších parametrů. Pro výpočet je nutné znát mimo jiné obytnou plochu domu v m2, stáří objektu a zateplení a stav topného systému. Výběr správného výkonu kotle je zásadní pro efektivní vytápění zvoleného prostoru. Příliš vysoký výkon může vést k přehřívání a neúčinnosti.

Zobrazit více >>Skrýt <<
PopisParametrySoubory ke staženíVyužití

Proč nakoupit u nás?

ikona sklad

Největší výběr

Topení - voda - sanita.
Přes 12 000 produktů skladem.

ikona doprava

Rychlé dodání

Doručení skladových produktů do 48 hodin.

ikona nízká cena

Nejlepší ceny na trhu

ikona zákazník

Více jak 5 000 spokojených zákazníků ročně

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies