Zplyňovací kotel na dřevo ATTACK 25 SLX PROFI, pravý, 12,5 - 25 kW, zásobník 200 litrů

úvodní foto - slx profi
-5 %
Doprava zdarma
úvodní foto - slx profi
slx profi uvnitř
slx profi z boku 2
slx profi z boku
slx profi
technické parametry
SLX5
SLX6
SLX7
SLX8
SLX9
Běžná cena s DPH 104 060 Kč 98 857 Kč 81 700 Kč bez DPH
Jaro 2023 - výr. pořadník
Osobně v Rynholci:26. dubna 2023Přepravní společností:27. dubna 2023
Kód25SLXPVýrobceAttackZáruka3 roky
Volitelné příslušenství
Topenářská expanzní nádoba REFLEX N 35/4

Topenářská expanzní nádoba REFLEX N 35/4

Skladem - u Vás 2-3 dny
1 835 Kč1 517 Kč bez DPH
Přídavný odtah spalin ATTACK PV150

Přídavný odtah spalin ATTACK PV150

AKTUÁLNĚ 1 ks
8 836 Kč7 302 Kč bez DPH
Akumulační nádrž bez vnitřního zásobníku ATTACK AK 500

Akumulační nádrž bez vnitřního zásobníku ATTACK AK 500

Dodání - na dotaz
24 728 Kč20 436 Kč bez DPH
Akumulační nádrž bez vnitřního zásobníku ATTACK AK 1 000

Akumulační nádrž bez vnitřního zásobníku ATTACK AK 1 000

Dodání - na dotaz
34 323 Kč28 366 Kč bez DPH
Akumulační nádrž bez vnitřního zásobníku ATTACK AK 1 500

Akumulační nádrž bez vnitřního zásobníku ATTACK AK 1 500

Dodání - na dotaz
53 576 Kč44 278 Kč bez DPH
Manuální oběhové čerpadlo THERMO 25/6/180, délka 180mm

Manuální oběhové čerpadlo THERMO 25/6/180, délka 180mm

AKTUÁLNĚ 1 ks
1 815 Kč1 500 Kč bez DPH
Druh
Nejprodávanější zařízení na našem trhu - kotle na tuhá paliva s ručním nebo automatickým provozem.
Kotle na tuhá paliva
Typ
Plně automatický provoz prostřednictvím kotle, dopravníku, zásobníku.
Automatické kotle
Výkon (v KW)
Doporučeno pro plochu 160 - 240 m2 (teplotní spád 75/65/20, výška stropu 2,5m)
21 - 30
PalivoBrikety, Dřevo
Materiál
Nejpoužívanější materiál na našem trhu - silnostěná tepenářská ocel.
Ocel
Emisní třída
Emisní třída 5 - Minimální emisní třída nutná pro provoz od 2022 je třída 3
5
VýrobceAttack

Dřevosplyňovací kotel ATTACK SLX

 

ATTACK SLX z řady 7000 je kotel na dřevo s profesionálním řešením pro nejnáročnější zákazníky, kteří požadují ve vytápění nejvyšší kvalitu, úsporu, kladou důraz na životní prostředí. Získal řadu ocenění a zaujme svojí vysoce kvalitní konstrukcí, vysokou účinností a nad rozměrnou nakládací komorou (největší na našem trhu). V provedení LAMBDA TOUCH je možné připojit na internet a ovládat na dálku přes mobilní telefon.

Kotel na dřevo SLX, který má nadrozměrný nakládací prostor s dlouhou dobou hoření tzn. zkrácení času o více než 50%. Zplyňovací kotel ATTACK SLX je vybaven nadrozměrnou nakládací komorou (200 a 230 litrů) s délkou polen (690 mm a 790 mm).

 

Dlouhé hoření v kotli

Při plném využití kapacity komory, se můžete 8 až 12 hodin věnovat jiné činnosti. Nepřetržité hoření na jedno naložení paliva (platí pouze při stáložárném provozu).

Výhodou nadstandardního nakládacího prostoru je dělení dřeva u metrové délky, kterou stačí dělit pouze jednou tzn. na polovinu.

Kotel na dřevo SLX, jeho kvalita a dlouhá životnost

Kotel řady SLX byl vyvinut  s precizním zaměřením na kvalitu zpracování. Důležitý byl výběr správných materiálů a jednotlivých techonogických postupů, aby bylo zaštěna odolnost kotle vůči různým vlivům. Dlouhou životnost kotle zajistí kotlová ocel tloušťky 6 mm. O spolehlivý provoz se postará i kvalitní žárobetonová tryska, která odolá teplotám až do 1350 ° C.

 

Moderní technologie a vysoká účinnost

Při výrobě kotle SLX bylo použito vlastní vyvojové technologie. ATTACK SLX je vybaven vysoce účinným trubkovým výměníkem s turbulátory, které se podílejí na vysoké účinnosti kotle a dosahuje hodnoty až 92%. Turbulátory se kromě toho za vás postarají i o čistý výměník, ve verzi SLX LAMBDA TOUCH. Kotel je vybaven také ochranou proti dehtování, což má na starosti suchý plášť, umístěný po obvodu celé ložné komory.

 

Komfort kotle a výběr regulace

Splyňovací kotel ATTACK SLX je vybaven regulací PROFI nebo LAMBDA TOUCH. Ovládání kotle je velmi jednoduché, intuitivní a mnoho funkcí kotel vykonává sám. Samozřejmostí je automatické odstavení kotle po vyhoření paliva, automatické čištění, ovládání čerpadel vytápění a nabíjení akumulační nádrže, nebo dokonce ovládání vytápění přes počítač nebo smartphone. Pro dosažení vyššího výkonu kotle doporučujeme zakoupit ke kotli akumulační nádrž se směšovacím zařízením ATTACK OVENTROP. Připojením akumulační nádrže ke kotli získate navíc prodlouženou záruku na kotlové těleso až na 6 let.

 

Kotel na dřevo SLX a ekologické spalování

Ekologický způsob vytápění šetří palivo a životní prostředí. Zplyňování je mnohem účinnější a efektivnější v porovnání s běžným spalováním. Při zplyňování vznikají menší emise CO2, nízká teplota spalin a podstatně menší tvorba popela. Čas čištění s kotlem SLX se zkrátí díky systému zplyňování.

 

Přehled nabízené regulace PROFI vs LAMBDA TOUCH

 

Vlastnosti regulace PROFI

 • Vhodné na každodenní vytápění
 • Regulátor PID – přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru
 • Senzory řízení Fuzzy Logic
 • Ovládá 2 čerpadla (čerpadlo topného okruhu + čerpadlo nabíjení akumulační nádrže nebo TUV)
 • Pro řešení s akumulační nádrží – zabudovaná logika nabíjení nádrže a ochrany proti vybití
 • Jednoduché ovládání a displej se zobrazením aktuálních provozních informací (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži)
 • Sledování parametrů (činnost ventilátoru, čerpadla nabíjení a TUV/akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla)
 • Řízení cirkulačního čerpadla termostatem
 • Automatické odstavení kotle po dohoření paliva
 • Manuální nastavení primárního a sekundárního vzduchu

 

 

Regulace PROFI

Vhodná řídící elektronika pro pravidelné vytápění a ovládání více zařízení. Elektroniku PROFI je možné najít v kotlích řady SLX, DPX, DPX Combi PELLET. Regulace umí ovládat provoz čerpadla topného okruhu a také čerpadlo pro nabíjení akumulační nádrže, nebo teplé užitkové vody. Poradí si i s vybitím akumulační nádrže. Regulace se postará dokonce i o odstavení kotle, pokud v něm dojde palivo.

Regulátor PID dosahuje přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru a tak je možné lépe ovládat teplotu spalin, což ovlivňuje konečnou účinnost kotle.

Technologie Fuzzy Logic se postará pomocí senzorů o sledování hoření a nastavuje jeho proces v reálném čase tak, aby byl co nejefektivnější.


Elektronika má jednoduché a intuitivní ovládání. Displej zobrazuje všechny potřebné provozní informace (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži) a aktuální činnost jednotlivých prvků (činnost ventilátoru, čerpadla nabíjení TUV / akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla). Pokud se rozhodnete pro kotel s touto regulací, ušetří čas a přinese spolehlivost.

 

Vlastnosti regulace LAMBDA TOUCH

 • Pro kotle SLX a WoodPELLET
 • 7 palcový dotykový displej
 • Připojení k internetu – ovládání přes PC a smartphone
 • Jednoduché nastavení a diagnostika poruch
 • Možnost vzdálené aktualizace systému
 • Připojení externích zdrojů tepla
 • Řízení topných okruhů
 • Ekvitermní regulace
 • Automatické čištění výměníku servomotorem
 • Nabíjení akumulační nádrže
 • Ovládání 2 směšovacích okruhů, nádrž na TUV, solární panely
 • Zapnutí kotle po spotřebování tepla z akumulační nádrže
 • Zabudovaná ochrana proti vybíjení akumulační nádrže 
 • Vyšší účinnost a nižší emise

 

 

Regulace LAMBDA Touch

Regulátor LAMBDA Touch je nejmodernější řídící elektronikou. Ovládání vychází z regulátoru LAMBDA. I zde se používá Lambda sonda, pomocí které se vyhodnocují parametry spalování, reguluje se přívod primárního a sekundárního vzduchu (automaticky), optimalizuje se spalování, a tak se dosahuje celkově vyšší účinnost vytápění.


Pro správné fungování aplikace je potřebná statická veřejná IP adresa. Při vývoji ovládání jsme mysleli i na to, abyste měli software v regulaci co nejnovější. Proto je v ovládání umístěn USB konektor, přes který jednoduše aktualizujete software na nejnovější verzi.


Ovládání Lambda Touch zvládne zapnutí kotle do provozu po spotřebě tepla z akumulační nádrže, nabíjení akumulační nádrže, ale i různé rozšiřující moduly, jako např .: 2 směšovací okruhy, nádrž na TUV, solární panely. S regulací Lambda Touch získáte moderní způsob ovládání vašeho kotle s přehledným displejem a pokročilými možnostmi ovládání.

 

Zplyňovací kotle ATTACK řady SLX jsou technologicky nejvyspělejší kotle na našem trhu, jejichž široké využití ocenění i nejnáročnější zákazníci. TYTO PRODUKTY JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJEME.

 

 

 

 

 

 

 

Kotle na tuhá paliva představují tradiční řešení kotle pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Tyto kotle umí spalovat kusové dřevo, dřevěné pelety, koks, hnědé a černé uhlí. Kotle na tuhá paliva se vyznačují vysokou účinností a šetrností k životnímu prostředí. Kotle na tuhá paliva se dělí na kotle s ručním přikládáním a na automatické kotle.Tradiční kotle na tuhá paliva se uplatní především tam, kde jsou požadovány nízké pořizovací i provozní náklady. Automatické kotle bývají použity zejména v objektech bez přívodu plynu, u kterých je požadován vysoký komfort obsluhy a nízké provozní náklady.

Také nabízíme kvalitní kondenzační kotle, elektrokotle, plynové kotle nebo můžete využít akce na kotle na tuhá paliva.

Pokud si nevíte rady a potřebujete pomoci s výběrem, nebo doporučením neváhejte nás kontaktovat na naší zákaznické lince technické podpory na telefonním čísle +420 311 233 130 , PO - PÁ od 8:00 - 16:00

Zobrazit více >>Skrýt <<
ParametrySoubory ke staženíPopisVyužití
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies