Zplyňovací kotel na dřevo ATTACK 80 DPX PROFI, 32 - 80 kW, zásobník 440 litrů

úvodní foto - dpx profi
-15 %
Doprava zdarma
úvodní foto - dpx profi
dpx profi 2
dpx profi schéma
dpx profi shora
dpx profifunkční schéma
technické parametry dpx
DPX3
DPX4
DPX5
DPX6
Běžná cena s DPH 208 519 Kč 177 241 Kč 146 480 Kč bez DPH
Skladem - EXTERNÍ SKLAD
Osobně v Rynholci:9. dubna 2024Přepravní společností:10. dubna 2024
Kód80DPXPVýrobceAttackZáruka3 roky
Volitelné příslušenství

Kotel na dřevo má nadstandardní nakládací komoru

Usnadněné nakládání paliva do kotle. Zplyňovací kotel ATTACK DPX jsme vybavili nadstandardně objemnou nakládací komorou (82 a 190 litrů) s délkou (350 mm a 750 mm).

Dlouhé hoření v kotli

Při jejím plném využití Vám bude palivo v kotli nepřetržitě hořet 8 – 12 hodin (platí pouze u stáložárného provozu). Čas vám zkrátí nejen dlouhé hoření, ale i příprava dřeva, díky délce nakládací komory, která je nadstandardní Vy můžete tak přikládat velké kusy dřeva.


Automatická komínová klapka

Kotel DPX má vyvinutou při roztápění a přikládání dřeva automatickou komínovou klapku. Klapka se stará o přímý odtah spalin z nakládací komory do komína a slouží i pro jednodušší roztopení. Otevřením přikládacích dvířek se klapka otevře, při jejich zavření se automaticky uzavře a už více nemusíte věnovat pozornost její ručnímu ovládání.

 

Kotel na dřevo a kvalitní zpracování

Zplyňovací kotel DPX, tak jako všechny naše produkty, se vyrábějí s důrazem na výběr kvalitních materiálů a použití správných technologií a postupů. Speciální kotlová ocel s tloušťkou 6 mm, pohyblivé turbulátory, žárobetonové tvarovky odolávající teplotám do 1350 °C. To všechno zaručuje kvalitu vašeho nového kotle. Investice, kterou vložíte do kotle DPX se vám vrátí v podobě spolehlivé služby a dlouhé životnosti.

 

Vyšší výkon kotle a výběr regulace

Zplyňovací kotel DPX je vybavený regulací Standard, nebo Profi. Ovládání kotle je velmi jednoduché, intuitivní, každá regulace má rozdílné vlastnosti. Samozřejmostí je automatické odstavení kotle po vyhoření paliva, automatické čistění, ovládání čerpadel vytápění a nabíjení akumulační nádrže. Pro dosažení vyššího výkonu kotle doporučujeme zakoupit ke kotli akumulační nádrž se směšovacím zařízením ATTACK Oventrop. Připojením akumulační nádrže ke kotli získáte prodlouženou záruku na kotlové těleso až na 6 let.

 

Vysoká účinnost a ekologické spalování

Chránit životní prostředí je pro nás důležité. Proto naše výrobky vyrábíme tak, aby měly co nejmenší dopad na přírodu. Technologie zplyňování dřeva je oproti spalování v klasickém kotli vysoce ekologická a efektivní, a podstatně méně zatěžuje životní prostředí. Zplyňování v kotli DPX probíhá přesně řízenou technologií zplyňování. Zlepšuje se tím celková účinnost spalování dřeva a její hodnoty dosahují až do 91%. Vyšší účinnost se projeví hlavně u nákladů, protože spotřebujete méně paliva, než u kotle s nižší účinností.

 

              Možnosti regulace pro kotle řady DPX

 

Regulace STANDARD

Je základní a účinnou a spolehlivou verzí ovládání vytápění, kterou najdete u zplyňovacích kotlů ATTACK DP a DPX. I když je tato regulace jednoduchá, bez obav jí můžete svěřit váš kotel a jeho ovládání zvládne skvěle. Kotel s regulací Standard použijete hlavně pro jednoduché systémy, které nevyžadují složité nastavování. Ovládání Standard na druhé straně bez problémů zvládne i externí zařízení s použitím akumulační nádrže. Regulace umožňuje nastavovat kotlovou teplotu termostatem. Pokud se nastavená teplota překročí, kotel se odstaví a po poklesu se zas vrátí k maximálnímu výkonu. Spalinový termostat má zas za úkol sledovat teplotu spalin. Pokud po dohoření paliva teplota poklesne, ventilátor se sám vypne. Ovládání má zabudovanou ochranu proti přehřátí (při teplotě nad 110 ° C se kotel odpojí od elektřiny) a také ochranu proti zkratu.

 

Vlastnosti regulace STANDARD

  • Pro nepravidelně vytápěné objekty
  • Regulace pro jednoduché systémy s akumulační nádrží
  • Řízení kotlové teploty –  kotlový termostat
  • Vypnutí ventilátoru po dohoření paliva – spalinový termostat
  • Možnost připojit nadstavbový regulátor Regumax
  • Zobrazení výstupní teploty a tlaku topné vody na termomanometru

 

 

Regulace PROFI

Pokud váš nový kotel potřebujete pro objekty,které budete pravidelně vytápět a potřebujete ovládat více zařízení, je vhodné, aby jste sáhli po kotli s ovládáním PROFI. (Najdete u kotlů DP, DPX, SLX, DPX COMBI PELLET. Tato spolehlivá regulace dosahuje lepší účinnost než ovládání Standard, protože používá přesnější regulátor PID. Díky tomu se dosahuje přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru a tak je možné lépe ovládat teplotu spalin, což ovlivňuje konečnou účinnost kotle.


Kromě PID regulace se podílí na lepším výkonu spalování i technologie Fuzzy Logic. Ta se stará pomocí senzorů o sledování hoření a nastavuje jeho proces v reálném čase tak, aby byl co nejvíce efektivní.

S verzí PROFI se nemusíte obávat, zda zvládne složitý systém. Regulace umí ovládat čerpadlo topného okruhu a čerpadlo nabíjení akumulační nádrže nebo teplé užitkové vody. Poradí si také i s akumulační nádrží a zabrání její vybití. Regulace se za vás postará dokonce i o odstavení kotle, pokud v něm dojde palivo.

Regulace PROFI se ovládá velmi jednoduše a intuitivně. Na displeji se vám zobrazí všechny potřebné provozní informace (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži) a aktuální činnost jednotlivých prvků (činnost ventilátoru, čerpadla, nabíjení TUV (bojleru), nebo akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla). Pokud se rozhodnete pro kotel s touto regulací, odmění se vám kvalitním spalováním a spolehlivou účinností.

 

 Vlastnosti regulace PROFI

  • Vhodné na každodenní vytápění
  • Regulátor PID– přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru
  • Senzory řízení Fuzzy Logic
  • Ovládá 2 čerpadla (čerpadlo topného okruhu + čerpadlo nabíjení akumulační nádrže nebo TUV (bojleru))
  • Pro řešení s akumulační nádrží – zabudovaná logika nabíjení nádrže a ochrany proti vybití
  • Jednoduché ovládání a displej se zobrazováním aktuálních provozních informací (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži)
  • Sledování parametrů (činnost ventilátoru, čerpadla nabíjení TUV/akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla)
  • Řízení cirkulačního čerpadla termostatem
  • Automatické odstavení kotle po dohoření paliva
  • Manuální nastavení primárního a sekundárního vzduchu

 

 

Kotle ATTACK doporučujeme zákazníkům, kteří hledají opravdu kvalitní, špičkový kotel s dlouhou životností, vysokou účinností a bezproblémovým provozem.

 

Zobrazit všeZabalit
Druh
Nejprodávanější zařízení na našem trhu - kotle na tuhá paliva s ručním nebo automatickým provozem.
Kotle na tuhá paliva
Typ
Manuální provoz - ruční přikládání
Ruční přikládání
Výkon (v KW)
Doporučeno pro plochu 320 m2 a více (teplotní spád 75/65/20, výška stropu 2,5m)
50 a více
PalivoBrikety, Dřevo, Peletky
Materiál
Nejpoužívanější materiál na našem trhu - silnostěná tepenářská ocel.
Ocel
Emisní třída
Emisní třída 5 - pozn. nejnižší povolená emisní třída je 3
5
VýrobceAttack

Kotle na tuhá paliva představují tradiční zdroj tepla pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Tyto kotle patří k nejlevnějším variantám vytápění. Spalovací kotle na pevná paliva umí spalovat kusové dřevo, dřevěné pelety, brikety, koks, hnědé a černé uhlí.

Automatické nebo ruční přikládání?

Existují dva způsoby, jak přidávat palivo do kotle na tuhá paliva.

1. Kotle s manuálním zásobníkem

Palivo je nutné do zásobníku přidávat ručně. Tento typ kotlů umožňuje výběr mezi různými druhy tuhých paliv, což zvyšuje flexibilitu využití kotle. Kotle s ručním přikládáním jsou náročnější na čištění a údržbu, na druhou stranu mají nižší pořizovací cenu.

2. Kotle s automatickým zásobníkem

Kotle s automatickým doplňováním paliva umožňují spalovat palivo po dlouhou dobu bez nutnosti manuálního přidávání. Tento druh kotlů nabízí vysoký komfort obsluhy a nízké provozní náklady. Kotle s automatickým zásobníkem jsou efektivnější, nejsou tak náročné na údržbu a méně zatěžují životní prostředí.

Jaké jsou emisní třídy kotlů?

Emisní třídy určují, jaké množství škodlivých emisí kotel produkuje při spalování paliva. Existuje pět emisních tříd kotlů, které se rozlišuje dle normy ČSN EN 3035:2012. Třídy kotlů na tuhá paliva se značí číslem - 1, 2, 3, 4 a 5. Čím je emisní číslo vyšší, tím větší množství emisí kotel produkuje a zároveň disponuje nižší účinností. Emisní třídy byly zavedeny v roce 2000, kotle na tuhá paliva vyrobené před tímto rokem nemají přidělenou emisní třídu.

Které emisní třídy kotlů se mohou používat?

Od 1. září 2022 platí v České republice zákon, který zakazuje používat kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. V domácnostech je povoleno topit v kotlech 3., 4. a 5. emisní třídy a ECO designu. Na trhu je možné aktuálně zakoupit pouze kotle emisní třídy 4 a 5, které zároveň splňují ekodesign.

Co je norma ECO design?

ECO design je souhrn nových požadavků směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES platných od 1. ledna 2022. Kotle na tuhá paliva s normou ECO design splňují minimální ekologické požadavky pro provoz v Evropské unii.

Jaké palivo do kotle na pevná paliva?

Brikety (kotle) - Slisované kusy dřevního odpadu (piliny, sláma), uhlí nebo biomasy. Brikety se snadno skladují a přepravují. Mají vysokou energetickou účinnost a patří mezi ekonomické zdroje vytápění.
Černé uhlí (kotle) - Jedná se o neekologické palivo, které vypouští do ovzduší velké množství škodlivých látek, proto se v kotlích na tuhá paliva nepoužívá.
Hnědé uhlí (kotle) - Hojně používané palivo, které se do kotlů používá ve formě palivových briket nebo granulátů. Hnědé uhlí má vysokou energetickou hodnotu, ale oproti dřevu generuje větší emise škodlivin.
Dřevo (kotle)- Pro vytápění se nejčastěji používá pevné dřevo, jako jsou například bříza, buk, olše a dub. Do kotlů se přikládají jednotlivá polena, dřevěné pelety nebo brikety. Dřevo musí být dobře vysušené, aby bylo dosaženo co nejlepšího výkonu s minimem popela.
Pelety (kotle) - Piliny nebo hobliny slisované do malých válečků. Průměr peletky je většinou 6 mm, délka je různá od 5 do 40 mm. Pelety nahrazují brikety.

Výkon kotle na tuhá paliva

Výkon kotle se definuje v kilowattech (kW) nebo v megawattech (MW). Číselná hodnota udává, kolik tepla může kotel vyrobit za určité období, například za hodinu. Výkon závisí na typu paliva, teplotě spalování, objemu a účinnosti kotle.

Jaký zvolit výkon kotle?

Přesný výpočet výkonu kotle by měl provádět vždy odborník, jelikož je nutné ve výpočtu zohlednit spoustu dalších parametrů. Pro výpočet je nutné znát mimo jiné obytnou plochu domu v m2, stáří objektu a zateplení a stav topného systému. Výběr správného výkonu kotle je zásadní pro efektivní vytápění zvoleného prostoru. Příliš vysoký výkon může vést k přehřívání a neúčinnosti.

Zobrazit více >>Skrýt <<
PopisParametrySoubory ke staženíVyužití

Proč nakoupit u nás?

ikona sklad

Největší výběr

Topení - voda - sanita.
Přes 12 000 produktů skladem.

ikona doprava

Rychlé dodání

Doručení skladových produktů do 48 hodin.

ikona nízká cena

Nejlepší ceny na trhu

ikona zákazník

Více jak 5 000 spokojených zákazníků ročně

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies