Deskový radiátor AIRFEL Klasik 33/500/1200, výkon 2495 W

AKCE HLAVICE deskovy-radiator-airfel-klasik-33-600-400-vykon-962-w
-45 %
Dárek zdarma
AKCE HLAVICE deskovy-radiator-airfel-klasik-33-600-400-vykon-962-w
Typ 33 s logem
Rad II 1
Rad II 2
Rad II 3
Rad II 4
Typ 33 (s třemi topnými deskami), boční připojení, hloubka 160 mm, výška 500 mm, délka 1200 mm, rozteč připojení 450 mmVíce informací
Běžná cena s DPH 9 033 Kč 5 013 Kč 4 143 Kč bez DPH
SKLADEM - 9 ks
Osobně v Rynholci:zítraPřepravní společností:pozítří
Kódk335120aEAN8698656009724VýrobceDAIKIN Isitma ve Sogutma SistemleriZáruka10 let
Proč Airfel? Vysoká kvalita za nejlepší ceny v ČR
100 000+ instalací v ČR
Dlouhodobou spolehlivost radiátorů Airfel potvrzuje přes 100 000 instalací v České republice od roku 2005.
Nejlepší poměr cena-kvalita
Naše radiátory Airfel nabízí kvalitou a parametry totožnou variantu s radiátory Korado, ale za výhodnější cenu. Potvrzují to jak naši zákazníci, tak nezávislé testy akreditovaných společností.
10 let záruka na těsnost a vyšší odolnost proti korozi
Patentovaná nanotechnologie kataforezního lakování ZIRCONIUM překonává díky vyšší odolnosti proti korozi běžné radiátory. Užijte si stálou barevnost a bezproblémový provoz.
K tomuto produktu získáte ZDARMA

Deskový radiátor AIRFEL typu 33 (s třemi topnými deskami) s bočním připojením, hloubkou 160 mm, výškou 500 mm, délkou 1200 mm a roztečí připojení 450 mm

Připojení

Rozteč tohoto připojení je 450 mm. Obsahuje celkem 4 vývody s vnitřním závitem G1/2", vhodné pro běžné připojení.

Boční napojení "Klasik" (levé + pravé)

Deskový radiátor AIRFEL klasik je deskový otopný radiátor, který lze připojit k rozvodu otopné soustavy na levém nebo pravém boku (připojení z boku). Radiátor AIRFEL klasik je určený pro soustavy s nuceným nebo samotížným oběhem. Radiátor má na zadní straně přivařené příchytky, jejichž pomocí je upevněný na zeď. Součástí balení každého radiátoru je upevňovací konzole včetně šroubů a hmoždinek.

Velikost

 • Délka radiátoru: 1200 mm
 • Výška radiátoru 500 mm
 • Hloubka radiátoru: 160 mm

Výkon

Radiátor K33/500/1200, boční, výkon 2495 W Doporučená vytápěná plocha m² (*)
Teplotní spád 75 / 65 / 20 - kotel na tuhá paliva, elektrokotel 20
Teplotní spád 55 / 45 / 20 - kondenzační plynový kotel 13.3
Teplotní spád 45 / 35 / 20 - tepelné čerpadlo 10.5

* platí při standardní výšce stropu místnosti 2,5 m

Pro přesné zjištění výkonu pro Vámi potřebný teplotní spád využijte naši interaktivní přepočtovou výkonovou tabulku, kterou naleznete v sekci "KE STAŽENÍ". Do této tabulky si zadáte Vámi potřebné teplotní spády včetně požadované teploty v místnosti (levý horní roh tabulky), na jejichž základě dojde k přepočtu výkonu na Vámi potřebný teplotní spád.

Vzhled a design

Kvalita a spolehlivost

 • Radiátor deskového typu je vhodný pro jak obytné, tak komerční prostory
 • Vyznačuje se vynikajícím poměrem cena, kvalita a užitná hodnota. Proto je nejprodávanější ze všech druhů radiátorů na trhu
 • Výrobce DAIKIN - AIRFEL - záruka 10 let na těsnost a 2 roky na barevnou stálost

Provozní vlastnosti

 • Maximální provozní tlak: 10 Mpa
 • Maximální provozní teplota: 120 °C

Obsah balení

Barevné provedení

Radiátory značky Airfel nelze objednat v barevném provedení. V barevném provedení pouze radiátory značky Korado.

Charakteristika produktu v bodech

 • Vysoká kvalita
 • Moderní výrobní technologie
 • Precizní povrchová úprava
 • Dlouhá životnost
 • Moderní vzhled a design

Materiál

Deskové radiátory AIRFEL jsou vyráběny ze svitků ocelových plechů dle normy en 442. Základem radiátorů je tvarovaná deska s horizontálně a vertikálně uspořádanými kanály. Tato deska je vyrobena ze dvou výlisků ocelového plechu spojené k sobě celými obvodovými sváry. Vysoce kvalitní plech, který je základem kvalitního radiátoru odpovídá normě EN 10130 a EN 10131.

Použití

Radiátory deskové AIRFEL jsou určeny k montáži do otopných soustav ústředního vytápění s nejvyšším přístupným provozním přetlakem 1,0MPa, kde teplonosnou látkou je voda, nebo vodní roztoky s maximální přípustnou teplotou 120°C. Deskové radiátory jsou určeny pro jednotrubkové a dvoutrubkové topné soustavy s nuceným i samotížným oběhem v souladu s normou ČSN 07 7401. Nízký obsah vody v radiátoru umožňuje velmi pružnou reakci otopné soustavy na potřebu tepla ve vytápěné místnosti a velmi účinnou termoregulaci.

POZOR: deskové radiátory není vhodné instalovat do míst se zvýšenou vlhkostí zejména do koupelen, saun, bazenů apod. V případě instalace radiátorů v těchto místech výrobce neručí za barevnou stálost těchto radiátorů zejména včetně případně vzniklé koroze. V tomto případě nebude záruka uznána.

Identifikace radiátoru

 • AIRFEL potisk na obalu otopného tělesa.
 • Vylisované logo AIRFEL na bočních krytech radiátoru.
 • Potiskem s udáním data a času výroby na boku radiátorů pod bočnicí.
 • Příchytky: radiátor má na své zadní straně přivařeny dvě horní a dolní příchytky.

Povrchová úprava

Základním cílem použité technologie je zajistit dlouhodobou antikorozní a mechanickou odolnost, kvalitní finální povrch a následnou hygienickou nezávadnost povrchu otopného tělesa.

Tři základní výrobní kroky při povrchové úpravě:

 1. Příprava povrchu - odmaštění, fosfátování a oplach
 2. Kataforéza II. generace - zinko - fosfátová a elektrostaticky nanášená antikorozní ochrana, která dělá radiátory 4x odolnější než konkurence. Epoxido polyesterový nástřik vytváří hladší a dokonalejší povrch. Tento systém využívám také v automobilovém průmyslu.
 3. Nanesení vrchní vrstvy laku - za použití epoxy polyesterového práškového laku, který je nanášen pomocí automatických pistolí v elektrostatickém poli práškovací kabiny. Základním odstínem je bílá barva RAL 9010. Na zvláštní objednávku lze dodat radiátory i v jiných barevných odstínech dle vzorníku barev RAL.

Záruka na stálobarevnost je 5 let.

Balení

Všechna desková otopná tělesa se dodávají v jednotném balení, radiátor tvoří:

 • papírová lepenka
 • ochranné plastové rohy (pouze u radiátoru klasik)
 • smršťovací fólie
 • bublinková fólie
 • stahovací páska

Radiátor je dodáván s:

 • Odvzdušňovací zátkou,
 • zaslepovací zátkou,
 • horní mřížkou,
 • bočními kryty (bočnice radiátoru),
 • kompletním upevňovacím setem vč. návodu.

Obal plní nejen svoji ochrannou funkci při skladování, dopravě a manipulaci, ale také při montáži a po montáži. Obal se odstraní teprve až po ukončení všech stavebních a dokončovacích prací.

Montáž

Pro upevnění deskových radiátorů AIRFEL je nabízen kompletní sortiment upevňovacích prvků, který zcela pokrývá stávající potřebu všech montážních společností na upevnění deskových radiátorů do všech běžně používaných stavebních materiálů.

Tepelné výkony a certifikace

Jelikož obchodní koncept společnosti DAIKIN je založen na celosvětové kvalitě svých produktů, byl pro výrobu zvolen kvalitnější vstupní materiál a konstrukčními změnami bylo dosaženo vyšších výkonů u jednotlivých typů deskových radiátorů.

Veškeré tepelné výkony deskových radiátorů AIRFEL byly změřeny dle normy en 442 v akreditované zkušebně.

Prokázání shody s platnými evropskými směrnicemi a normami bylo realizováno prostřednictvím německého certifikačního úřadu Institut für GebäudeEnergetik, Universität Stuttgart, se sídlem Pfaffenwaldring 35, 705 69 Stuttgart.

Záruka

Výrobce ručí za těsnost, za udané hodnoty tepelných výkonů deskových otopných těles umístěných v teplovodních soustavách 10 roků od data prodeje. Výrobce nepřebírá zodpovědnost za deformace a poškození těles způsobené při jejich dopravě, manipulaci a skladování. Záruka se nevztahuje na mechanická a jiná poškození vzniklá neodborně provedenou montáží otopných těles. POZOR: deskové radiátory není vhodné instalovat do míst se zvýšenou vlhkostí zejména do koupelen, saun, bazenů apod. V případě instalace radiátorů v těchto místech výrobce neručí za barevnou stálost těchto radiátorů zejména včetně případně vzniklé koroze. V tomto případě nebude záruka uznána. Záruční podmínky včetně postupu při reklamacích jsou podrobněji uvedeny v obchodně dodacích podmínkách.

Zobrazit všeZabalit
Přepočet výkon / plocha (v m²)10 - 20 m2_2
Vzhled
Čelní deska s vertikálními prolisy - základní nejprodávanější vzhled radiátoru
Standardní vzhled
Typ
NEJSILNĚJŠÍ RADIÁTOR NA TRHU. Typ 33 = 3x topná deska s vodou, 3x konvektor - hloubka radiátoru 160 mm
Typ 33
Výška (mm)500
Délka (mm)1200
Způsob připojení
Rozteč bočního připojení je vždy výška radiátoru mínus 50 mm. LEVÉ + PRAVÉ
Typ K - Klasik - Boční napojení
Rozteč připojení trubek (mm)450
Záruka12 let na těsnost
Výrobce
DAIKIN - AIRFEL: Nejdelší záruka na radiátory na našem trhu. 12 let těsnost, 2 roky barevná stálost
DAIKIN
BarvaBílá
Připojení 4x - G 1/2" - vnitřní závit
Maximální provozní tlak10 Mpa
Maximální provozní teplota120 °C
Druh
Nejprodávanější produkt na našem trhu s nejvyšší užitnou hodnotou CENA/KVALITA/ŽIVOTNOST
Deskový, panelový radiátor
Příslušenství
Cena tohoto produktu obsahuje kompletní stěnové upevnění vč. záslepky a odvzdušňovacího ventilu. V případě radiátorů typ VK (spodní připojení) navíc ventilovou vložku s možností nastavení průtoku.
ANO
Zobrazit všeZobrazit méně

Jak vybrat radiátor - Deskové, panelové radiátory jsou v automatickém procesu svařované profilové plechy, kde hlavní hlavní zdroj pro akumulaci tvoří topná voda v tzv. deskách radiátoru. Tyto radiátory představují nejlepší poměr cena vs životnost na trhu. Tyto otopná tělesa mají díky malému množství vody v radiátoru velký tepelný přenos do dané místnosti. Radiátory díky velké typové výrobní škále Typ 10, Typ 11 ,Typ 21, Typ 22, Typ 33, Výšky radiátorů 300, 400, 500, 600, 900 mm, a délky 400 - 3000 mm jsou vhodné pro umístění jak do velkých tak i do nejmenších prostor.

 

Speciální nabídka: Levné radiátory

Jak správně vybrat radiátor / výkon

Pro správný výběr potřebného radiátoru, zejména určení potřebného výkonu pro danou místnost je nejdůležitějším aspektem celková vytopená plocha (celkový obsah, objem – m3).

První krok:

Vypočítat obsah, objem dané místnosti (jednotka pro výpočet je v metrech).

Příklad: Místnost má rozměry 5 * 5 metrů a na výšku 2,5 (standard).

Výpočet: 5 * 5 * 2,5 = 62,5 m3

Druhý krok:

Pro určení výkonu se doporučuje použití těchto koeficientů (již s rezervou)

Kotel na tuhá paliva + Elektrokotel (teplotní spád 75/65)      -        1m3 = 50 wattů

Kondenzační plynový kotel (teplotní spád 55/45)    -   1m3 = 75 wattů

Tepelné čerpadlo (teplotní spád 40/30)    -   1m3 = 100 wattů

Příklad pro výpočet (50 wattů) : Celková kubatura viz výše tj. 62,5 m3 * 50 wattů = 3 125 wattů.

Třetí krok:

Pro místnost 5*5*2,5 metrů je zapotřebí instalovat radiátor(y) o výkonu 3 125 wattů.

Čtvrtý krok:

Pokud již víte, jaký výkon je zapotřebí instalovat pro Vaši místnost je nyní nezbytné určit odpovídající velikost radiátoru, případně radiátorů, tak aby velikostně odpovídali Vašim představám, požadavkům, nebo dispozicím daného místa pro instalaci.

Pátý krok – Vyhledat vhodný radiátor:

Zde Vám zasíláme přímý odkaz, kde naleznete velmi efektivní pomůcku pro filtraci z naší nabídky, která má více jak 5.000 různých typů radiátorů. Tato filtrace se nachází v levé straně stránky (vedle výpisu produktů). Tento filtr pracuje se základními a hlavně potřebnými informacemi pro vhodný výběr radiátoru. V dané sekci si "zaškrtnete" potřebný parametr, na jehož základě filtr ihned upraví potřebnou nabídku. Odkaz pro filtraci je uveden níže.

Na základě vyplnění výše uvedených požadavků Vám bude automaticky vygenerován potřebný radiátor. Celkový výsledek může obsahovat více radiátorů, které se liší pouze vizuálně viz. níže.

 • PLAN = čelní pohledová deska radiátoru úplně hladká
 • LINE = čelní deska radiátoru s jemným linkováním.

Odkaz pro filtraci naleznete: ZDE (klikněte)

V případě technické pomoci jsme Vám samozřejmě plně k dispozici na tel. 311 233 130

PopisParametrySoubory ke staženíJak vybrat radiátor

Proč nakoupit u nás?

ikona sklad

Největší sklad radiátorů

Přes 12 000 radiátorů skladem, včetně atypických rozměrů.

ikona doprava

Rychlé dodání

Doručení skladových produktů do 48 hodin.

ikona nízká cena

Nejlepší ceny na trhu

Termostatická hlavice zdarma u vybraných deskových radiátorů.

ikona zákazník

Více jak 5 000 spokojených zákazníků ročně

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies
INVERA – METAL s.r.o. Reviews with ekomi.co.uk function transactionProductsLH(){ var concat = []; var transactionProducts = getFromDataLayer('transactionProducts'); transactionProducts.forEach(function(o){ concat.push({'product_id': o.id, 'quantity': o.quantity, 'value': o.price, 'currency':'CZK' }); }); return concat; } function cartProductsLH(){ var concat = []; var basketProducts = getFromDataLayer('basketProducts') basketProducts.forEach(function(o){ concat.push({'product_id': o.product_id, 'quantity': o.product_quantity, 'value': o.product_price, 'currency':'CZK' }); }); return concat; }