Deskový radiátor KORADO RADIK Klasik 21/500/1000, výkon 1117 W

typ 21 korado s logem
-34 %
typ 21 korado s logem
Typ 21
Typ 21 (s dvěma topnýma deskama), boční připojení, hloubka 70 mm, výška 500 mm, délka 1000 mm, rozteč připojení 450 mmVíce informací
Běžná cena s DPH 4 724 Kč 3 118 Kč 2 577 Kč bez DPH
Skladem - EXTERNÍ SKLAD
Osobně v Rynholci:3. května 2024Přepravní společností:6. května 2024
Kódk215100kEAN8592651002707VýrobceKORADO a.s.Záruka10 let
Časté dotazy
Rozdíl Korado vs. Airfel
Podívejte na levnější alternativu od značky Airfel. Každý model radiátoru Korado má totiž naprosto totožnou variantu z nabídky radiátorů Airfel, tedy stejný vzhled, výkon, záruku i rozměry.
Potřebný výkon
Pro každý kubický metr místnosti je třeba 50 wattů. Více ZDE.
Volitelné příslušenství

Deskový radiátor KORADO typu 21 (s dvěma topnýma deskama) s bočním připojením, hloubkou 70 mm, výškou 500 mm, délkou 1000 mm a roztečí připojení 450 mm


Velikost s připojení

 • Délka radiátoru: 1000 mm
 • Výška radiátoru 500 mm
 • Hloubka radiátoru: 70 mm

 • Připojení: boční napojení "Klasik" (levé + pravé), rozteč tohoto připojení 450 mm. Celkem 4 vývody s vnitřním závitem G1/2", vhodné pro běžné připojení

Výkon: vhodný pro místnost 4,5 - 8,9 m2

 • Výkon: 1117 W
 • Podle zdroje tepla radiátor vytopí prostor o rozloze 4,5 - 8,9 m2. Vycházíme z teplotního spádu 75/65/20.
 • Pro výpočet Vašeho potřebného výkonu radiátoru použijte tento vzorec, nebo nás zkontaktujte

Vzhled a design

Kvalita a spolehlivost

 • Radiátor deskového typu je vhodný pro jak obytné, tak komerční prostory
 • Vyznačuje se vynikajícím poměrem cena, kvalita a užitná hodnota. Proto je nejprodávanější ze všech druhů radiátorů na trhu
 • Výrobce KORADO - záruka 10 let na těsnost a 2 roky na barevnou stálost

Provozní vlastnosti

 • Maximální provozní teplota: 10 Mpa
 • Maximální provozní teplota: 120 °C

Obsah balení

 • Radiátorové těleso (viz fotografie produktu)
 • Kompletní stěnové upevnění vč. záslepky a odvzdušňovacího ventilu

Detailní informace k produktu

 • Vysoká kvalita
 • Moderní výrobní technologie
 • Precizní povrchová úprava
 • Dlouhá životnost
 • Moderní vzhled a design

Uvedená cena neobsahuje upevňovací set. Zákazník si může dokoupit buď dělené konzole nebo C konzole, viz volitelné příslušenství.

Materiál

Deskové radiátory KORADO RADIK jsou vyráběny ze svitků ocelových plechů dle normy en 442. Základem radiátorů je tvarovaná deska s horizontálně a vertikálně uspořádanými kanály. Tato deska je vyrobena ze dvou výlisků ocelového plechu spojené k sobě celými obvodovými sváry. Vysoce kvalitní plech, který je základem kvalitního radiátoru odpovídá normě EN 10130 a EN 10131.

Použití

Radiátory deskové KORADO RADIK jsou určeny k montáži do otopných soustav ústředního vytápění s nejvyšším přístupným provozním přetlakem 1,0MPa, kde teplonosnou látkou je voda, nebo vodní roztoky s maximální přípustnou teplotou 120°C. Deskové radiátory jsou určeny pro jednotrubkové a dvoutrubkové topné soustavy s nuceným i samotížným oběhem v souladu s normou ČSN 07 7401. Nízký obsah vody v radiátoru umožňuje velmi pružnou reakci otopné soustavy na potřebu tepla ve vytápěné místnosti a velmi účinnou termoregulaci.

POZOR: deskové radiátory není vhodné instalovat do míst se zvýšenou vlhkostí zejména do koupelen, saun, bazenů apod. V případě instalace radiátorů v těchto místech výrobce neručí za barevnou stálost těchto radiátorů zejména včetně případně vzniklé koroze. V tomto případě nebude záruka uznána.

Všechny radiátory KORADO RADIK kromě typu VKU mají na své zadní straně přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa od délky 1800 mm a více mají navařeno šest příchytek. Každý deskový radiátor je vybaven odvzdušňovací zátkou. Deskový radiátor v provedení klasik, VK ( K ) je vybaven jednou záslepkou a deskový radiátor v provedení Ventil Kompakt ( VKU ) dvěma zaslepovacími zátkami. Veškeré vývody u deskových radiátorů KORADO RADIK mají stejný průměr s vnitřním závitem g 1/2".

Povrchová úprava

Základním cílem použité technologie je zajistit dlouhodobou antikorozní a mechanickou odolnost, kvalitní finální povrch a následnou hygienickou nezávadnost povrchu otopného tělesa.

Tři základní výrobní kroky při povrchové úpravě:

 • Příprava povrchu - odmaštění, fosfátování a oplach
 • Všechny radiátory KORADO RADIK jsou antikorozně ošetřeny kataforézním procesem, převážně využívajícím se v automobilovém průmyslu.
 • Nanesení vrchní vrstvy laku - za použití epoxy polyesterového práškového laku, který je nanášen pomocí automatických pistolí v elektrostatickém poli práškovací kabiny. Základním odstínem je bílá barva RAL 9016. Na zvláštní objednávku lze dodat radiátory i v jiných barevných odstínech dle vzorníku barev RAL.

Záruka na stálobarevnost je 2 roky

Balení

Všechna desková otopná tělesa se dodávají v jednotném balení, radiátor tvoří:

 • papírová karton
 • ochranné plastové rohy
 • smršťovací fólie
 • stahovací páska

Všechna otopné tělesa jsou dodávána s:

 • odvzdušňovací zátkou
 • zaslepovací zátkou
 • horní mřížkou
 • bočními kryty (bočnice radiátoru)
 • kompletním upevňovacím setem vč. návodu

Obal plní nejen svoji ochrannou funkci při skladování, dopravě a manipulaci, ale také při montáži a po montáži. Obal se odstraní teprve až po ukončení všech stavebních a dokončovacích prací.

Montáž

Pro upevnění deskových radiátorů KORADO RADIK je nabízen kompletní sortiment upevňovacích prvků, který zcela pokrývá stávající potřebu všech montážních společností na upevnění deskových radiátorů do všech běžně používaných stavebních materiálů.

Tepelné výkony a certifikace

Veškeré tepelné výkony deskových radiátorů KORADO RADIK byly změřeny dle normy en 442 v akreditované zkušebně.

Záruka

Výrobce ručí za těsnost, za udané hodnoty tepelných výkonů deskových otopných těles umístěných v teplovodních soustavách 10 roků od data prodeje. Výrobce nepřebírá zodpovědnost za deformace a poškození těles způsobené při jejich dopravě, manipulaci a skladování. Záruka se nevztahuje na mechanická a jiná poškození vzniklá neodborně provedenou montáží otopných těles. POZOR: deskové radiátory není vhodné instalovat do míst se zvýšenou vlhkostí zejména do koupelen, saun, bazenů apod. V případě instalace radiátorů v těchto místech výrobce neručí za barevnou stálost těchto radiátorů zejména včetně případně vzniklé koroze. V tomto případě nebude záruka uznána. Záruční podmínky včetně postupu při reklamacích jsou podrobněji uvedeny v obchodně dodacích podmínkách.

Zobrazit všeZabalit
Přepočet výkon / plocha (v m²)4,5 - 8,9 m2_2
Vzhled
Čelní deska s vertikálními prolisy - základní nejprodávanější vzhled radiátoru
Standardní vzhled
Typ
Typ 21 = 2x topná deska s vodou, 1x konvektor - hloubka radiátoru 70 mm
Typ 21
Výška (mm)500
Délka (mm)1000
Způsob připojení
Rozteč bočního připojení je vždy výška radiátoru mínus 50 mm. LEVÉ + PRAVÉ
Typ K - Klasik - Boční napojení
Rozteč připojení trubek (mm)450
Záruka10 let na těsnost
Výrobce
KORADO - záruka 10 let na těsnost, 2 roky barevná stálost
KORADO
BarvaBílá
Připojení 4x - G 1/2" - vnitřní závit
Maximální provozní tlak10 Mpa
Maximální provozní teplota120 °C
Druh
Nejprodávanější produkt na našem trhu s nejvyšší užitnou hodnotou CENA/KVALITA/ŽIVOTNOST
Deskový, panelový radiátor
Příslušenství
Cena tohoto produktu obsahuje kompletní stěnové upevnění vč. záslepky a odvzdušňovacího ventilu. V případě radiátorů typ VK (spodní připojení) navíc ventilovou vložku s možností nastavení průtoku.
ANO
Zobrazit všeZobrazit méně

Jak vybrat radiátor - Deskové, panelové radiátory jsou v automatickém procesu svařované profilové plechy, kde hlavní hlavní zdroj pro akumulaci tvoří topná voda v tzv. deskách radiátoru. Tyto radiátory představují nejlepší poměr cena vs životnost na trhu. Tyto otopná tělesa mají díky malému množství vody v radiátoru velký tepelný přenos do dané místnosti. Radiátory díky velké typové výrobní škále Typ 10, Typ 11 ,Typ 21, Typ 22, Typ 33, Výšky radiátorů 300, 400, 500, 600, 900 mm, a délky 400 - 3000 mm jsou vhodné pro umístění jak do velkých tak i do nejmenších prostor.

 

Speciální nabídka: Levné radiátory

Jak správně vybrat radiátor / výkon

Pro správný výběr potřebného radiátoru, zejména určení potřebného výkonu pro danou místnost je nejdůležitějším aspektem celková vytopená plocha (celkový obsah, objem – m3).

První krok:

Vypočítat obsah, objem dané místnosti (jednotka pro výpočet je v metrech).

Příklad: Místnost má rozměry 5 * 5 metrů a na výšku 2,5 (standard).

Výpočet: 5 * 5 * 2,5 = 62,5 m3

Druhý krok:

Pro určení výkonu se doporučuje použití těchto koeficientů (již s rezervou)

Kotel na tuhá paliva + Elektrokotel (teplotní spád 75/65)      -        1m3 = 50 wattů

Kondenzační plynový kotel (teplotní spád 55/45)    -   1m3 = 75 wattů

Tepelné čerpadlo (teplotní spád 40/30)    -   1m3 = 100 wattů

Příklad pro výpočet (50 wattů) : Celková kubatura viz výše tj. 62,5 m3 * 50 wattů = 3 125 wattů.

Třetí krok:

Pro místnost 5*5*2,5 metrů je zapotřebí instalovat radiátor(y) o výkonu 3 125 wattů.

Čtvrtý krok:

Pokud již víte, jaký výkon je zapotřebí instalovat pro Vaši místnost je nyní nezbytné určit odpovídající velikost radiátoru, případně radiátorů, tak aby velikostně odpovídali Vašim představám, požadavkům, nebo dispozicím daného místa pro instalaci.

Pátý krok – Vyhledat vhodný radiátor:

Zde Vám zasíláme přímý odkaz, kde naleznete velmi efektivní pomůcku pro filtraci z naší nabídky, která má více jak 5.000 různých typů radiátorů. Tato filtrace se nachází v levé straně stránky (vedle výpisu produktů). Tento filtr pracuje se základními a hlavně potřebnými informacemi pro vhodný výběr radiátoru. V dané sekci si "zaškrtnete" potřebný parametr, na jehož základě filtr ihned upraví potřebnou nabídku. Odkaz pro filtraci je uveden níže.

Na základě vyplnění výše uvedených požadavků Vám bude automaticky vygenerován potřebný radiátor. Celkový výsledek může obsahovat více radiátorů, které se liší pouze vizuálně viz. níže.

 • PLAN = čelní pohledová deska radiátoru úplně hladká
 • LINE = čelní deska radiátoru s jemným linkováním.

Odkaz pro filtraci naleznete: ZDE (klikněte)

V případě technické pomoci jsme Vám samozřejmě plně k dispozici na tel. 311 233 130

PopisParametrySoubory ke staženíJak vybrat radiátor

Proč nakoupit u nás?

ikona sklad

Největší sklad radiátorů

Přes 12 000 radiátorů skladem, včetně atypických rozměrů.

ikona doprava

Rychlé dodání

Doručení skladových produktů do 48 hodin.

ikona nízká cena

Nejlepší ceny na trhu

Termostatická hlavice zdarma u vybraných deskových radiátorů.

ikona zákazník

Více jak 5 000 spokojených zákazníků ročně

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies
INVERA – METAL s.r.o. Reviews with ekomi.co.uk