Zplyňovací kotel na hnědé uhlí, dřevo ocelový ATMOS C 18 S, výkon 20 Kw

Hlavní foto C30S
Hlavní foto C30S
Foto C30S
Technické parametry
Typy kotlů
68 900 Kč 56 942 Kč bez DPH
Jaro 2023 - výr. pořadník
Osobně v Rynholci:26. dubna 2023Přepravní společností:27. dubna 2023
KódC18SVýrobceATMOSZáruka3 roky
Druh
Nejprodávanější zařízení na našem trhu - kotle na tuhá paliva s ručním nebo automatickým provozem.
Kotle na tuhá paliva
Typ
Manuální provoz - ruční přikládání
Ruční přikládání
Výkon (v KW)
Doporučeno pro plochu do 160 m2 (teplotní spád 75/65/20, výška stropu 2,5m)
0 - 20
PalivoDřevo, Hnědé uhlí
Materiál
Nejpoužívanější materiál na našem trhu - silnostěná tepenářská ocel.
Ocel
Emisní třída
Emisní třída 5 - Minimální emisní třída nutná pro provoz od 2022 je třída 3
5
Výrobce
Nejprodávanější zplyňovací kotle na našem trhu.
Atmos

Tyto kotle jsou určeny pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva (na zátop). Kotle pracují na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle.

Těleso kotlů se vyrábí jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Kotel je tvořen dvěma nad sebou zabudovaných komor, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní slouží jako spalovací komora a popelník. Mezi komorami je umístěn nový, patentem chráněný otočný rošt, který umožňuje dokonalé a kvalitní zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a také velmi snadné odstraňování popela. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu tvoří odtahové hrdlo pro připojení na komín.

Výhody zplynovacích kotlů na uhlí ATMOS

 • Možnost      spalovat kvalitně hnědé uhlí
 • Velký      zásobník paliva - dlouhá doba hoření
 • Vysoká      účinnost 81 až 88 % podle typu - primární i sekundární vzduch je      předehříván na vysokou teplotu
 • Ekologicky      šetrnější spalování - kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 4 a 5, EKODESIGN      2015/1189
 • Odtahový      ventilátor - bezprašné vybírání popela, kotelna bez kouře
 • Chladící      smyčka proti přetopení – bez rizika poškození kotle
 • Automatické      vypnutí kotle po dohoření paliva – spalinový termostat
 • Pohodlné      vybírání popela – velký keramický spalovací prostor pro popel (u dřeva      vybíráme jednou za týden u uhlí jednou denně)
 • Kotel bez      trubkovnice - snazší čištění (mimo C25ST, C32ST, C50S)
 • Malé      rozměry a nízká hmotnost
 • Vysoká      kvalita

Instalce

Kotle ATMOS se zapojují s LADDOMATEM 21, 22 nebo termoregulačním ventilem pro docílení minimální teploty vratné vody do kotle 65 °C. Výstupní teplota kotle musí být trvale udržována v rozsahu 80 - 90 °C. Všechny kotle jsou dodávány v základním provedení s chladící smyčkou proti přetopení. Doporučujeme instalovat kotle s akumulačními nádržemi, které nám sníží spotřebu paliva a zvýší komfort vytápění.

Regulace kotlů

Elektromechanická - regulaci výkonu provádíme záklopkou ovládanou regulátorem tahu, typ FR 124, který automaticky podle nastavené výstupní teploty vody (80 - 90 °C) otevírá či přivírá vzduchovou klapku. Nastavení regulátoru výkonu je nutno věnovat zvýšenou pozornost, poněvadž regulátor kromě regulace výkonu plní další důležitou funkci, že zajišťuje kotel proti přetopení. Kotel je dále vybaven regulačním termostatem umístěným na panelu kotle, který ovládá ventilátor dle nastavené výstupní teploty (80 - 85 °C). Na regulačním termostatu by měla být nastavena teplota o 5 °C nižší než na regulátoru tahu FR 124.

Kotle navíc vybaveny spalinovým termostatem, který slouží k vypnutí odtahového ventilátoru po dohoření paliva. Kotle pracují na snížený výkon do 70 % jmenovitého výkonu i bez ventilátoru.

 

Kotle na tuhá paliva představují tradiční řešení kotle pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Tyto kotle umí spalovat kusové dřevo, dřevěné pelety, koks, hnědé a černé uhlí. Kotle na tuhá paliva se vyznačují vysokou účinností a šetrností k životnímu prostředí. Kotle na tuhá paliva se dělí na kotle s ručním přikládáním a na automatické kotle.Tradiční kotle na tuhá paliva se uplatní především tam, kde jsou požadovány nízké pořizovací i provozní náklady. Automatické kotle bývají použity zejména v objektech bez přívodu plynu, u kterých je požadován vysoký komfort obsluhy a nízké provozní náklady.

Také nabízíme kvalitní kondenzační kotle, elektrokotle, plynové kotle nebo můžete využít akce na kotle na tuhá paliva.

Pokud si nevíte rady a potřebujete pomoci s výběrem, nebo doporučením neváhejte nás kontaktovat na naší zákaznické lince technické podpory na telefonním čísle +420 311 233 130 , PO - PÁ od 8:00 - 16:00

Zobrazit více >>Skrýt <<
ParametryPopisVyužití
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies